HAYALLERİN ÖTESİNDEKİ GÜÇ

SONGAR DRONE SİSTEMLERİ

SONGAR™ Bombaatarlı Drone Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan ilk milli silahlı drone sistemine entegre edilmiş bombaatar sistemi sayesinde tek seferde 4 adede kadar bombanın etkili bir şekilde ateşlenmesini sağlamaktadır.

Kolayca taşınabilir ve konuşlandırılabilir SONGAR Bombaatarlı Drone Sistemi, stabilizasyon sistemi yükselme ekseninde 0-90 derece arasında dönme yeteneğine sahiptir. Operatöre ateş etme onayı gelene kadar, çok katmanlı güvenlikle otonom olarak görevi icra eder. Bağlantı kaybında gibi kritik durumlarda dronun eve dönüşü, otonom ve manuel kontrol uçuş modları gibi görevler esnasında operatörün yükünü azaltmak için ergonomik ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir.

Askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda, gündüz ve gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş olan SONGAR™ Bombaatarlı Drone Sistemi, 3 km yarıçaplı bir menzil içinde görev icra edebilme, 3000 metre MSL irtifaya çıkabilme, görev rotası planlama ve rota değişikliği yapma özelliklerine sahiptir.

SONGAR™ Bombaatarlı Drone Sistemi, Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)’na görüntü ve telemetri verilerini gerçek zamanlı olarak aktarma kabiliyetine sahiptir. Uçuş boyunca YKİ’de kayan harita üzerinde SONGAR™ konumu izlenebilmekte, uçuşa ait telemetri verileri, görüntüleri ve harita üzerinde uçuş gösterimi kaydedilebilmekte ve uçuş sonrası seçilen kayıtlar izlenebilmektedir.

Her bir SONGAR Bombaatarlı Drone Sistemi aşağıdaki sistemlerden oluşmaktadır:

● Bir adet SONGAR Bombaatarlı Drone

● Bir adet Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)

● Bir set Yer Destek Teçhizatı

GENEL ÖZELLİKLERİ

  • Milli Tasarım

  • Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)

  • Otonom ve Manuel Uçuş Modları

  • Harita Üzerinde Rota Planlama ve Otonom Uçuş

  • Kritik Batarya ve Bağlantı Kopması Durumlarında Otomatik Eve Dönme Özelliği

  • 5km Menzilde Görev İcra Edebilme Özelliği

  • Yüksek Etkili Menzil

TANITIM FİLMİ