HAYALLERİN ÖTESİNDEKİ GÜÇ

SONGAR DRONE SİSTEMLERİ

SONGAR™ Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan ilk milli, makineli tüfek ile atış stabilizasyonuna sahip drone sistemidir. Uluslararası seviyede patentli olarak koruma altında olan stabilizasyon sistemine monte edilmiş makineli tüfek ile her uçuşunda tekli ve seri atış modu sunmaktadır. Operatöre ateş etme onayı gelene kadar, çok katmanlı güvenlikle otonom olarak görevi icra eder. Bağlantı kaybında dronun eve dönüşü, uçuş sırasında görev değişikliği, otonom ve manuel kontrol uçuş modları gibi görevler esnasında operatörün yükünü azaltmak için ergonomik ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir.

Kolayca taşınabilir ve konuşlandırılabilir SONGAR™ Silahlı Drone Sistemi tim seviyesi yakın hava desteği sağlayan bir silah sistemi olarak kuvvet çarpanıdır.

SONGAR™ , hedef bölgenin tespitinden tehdidi etkisiz hale getirmeye ve operasyon sonrası hasar belirlenmesinden gerçek zamanlı görüntü aktarımına kadar kritik birçok görevi yerine getirebilmektedir.

SONGAR™ Silahlı Drone Sistemi, Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)’na görüntü ve telemetri verilerini gerçek zamanlı olarak aktarma kabiliyetine sahiptir. Uçuş boyunca YKİ’de kayan harita üzerinde SONGAR™ konumu izlenebilmekte, uçuşa ait telemetri verileri, görüntüleri ve harita üzerinde uçuş gösterimi kaydedilebilmekte ve uçuş sonrası seçilen kayıtlar izlenebilmektedir.

Her bir SONGARTM Silahlı Drone Sistemi aşağıdaki sistemlerden oluşmaktadır:

● Bir adet SONGAR Silahlı Drone

● Bir adet Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)

● Bir set Yer Destek Teçhizatı

GENEL ÖZELLİKLERİ

  • Milli Tasarım

  • Yer Kontrol İstasyonu (YKİ)

  • Otonom ve Manuel Uçuş Modları

  • Harita Üzerinde Rota Planlama ve Otonom Uçuş

  • Kritik Batarya ve Bağlantı Kopması Durumlarında Otomatik Eve Dönme Özelliği

  • 5km Menzilde Görev İcra Edebilme Özelliği

360° Görünüm

TANITIM FİLMİ